Sorry, no posts matched your criteria.

Si të bëjmë qofte me domate

Nga: ZONJA ENEIDA

3 domate të mëdha të pjekura
2 vezë
2 qepë të njoma

Pak djath të bardhë
4 lugë miell
Kopër
Kos grek Olympus
Nenexhik

Domatet i presim në kubikë dhe i lemë të kullojnë. Pasi kanë kulluar shtojmë vezët, djathin, miellin, nenexhikun dhe qepët e njoma në feta të holla. Me anën e një luge i hedhim në një tigan me vaj në nxehtësi mesatare.
Kosin e përziejmë me koper dhe e servirim me qoftet me domate për t’i dhënë freski pjatës dhe për balancimin e vajit të skuqjes.

POST A COMMENT