Sorry, no posts matched your criteria.

Për ata që pëlqejnë bananet kjo është një recetë mjaft e gjetur, sidomos për stinën e verës. Një lloj akullore pa qumësht, e freskët dhe plot me vitamina dhe kripëra minerale. Rekomandohet midis vakteve.  Përbërësit  6 banane  shurup (për dekorim)  Përgatitja  1.Vendosim 5 banane të prera në feta 0.5 cm në frigorifer në ngrirje.  2.Pasi të kenë ngrirë shumë i vendosim në një frulator duke i shtuar një banane normale të temperaturës së ambientit.  3.I frulojmë për 5 minuta derisa ato të kthehen në akullore dhe i servirim me reçel ose me shurup çokollatë.  Kjo akullore aq sa e shijshme dhe argëtuese për femijët është dhe e shëndetshme Akullore me Fruta dhe çokollatë Përberësitfruta të ndryshme (ananas, kivi, banane) 200 g çokollatë e shkrirë shkopinj akulloreje zbukurime të ndryshme  PëgatitjaPasi t’i kemi ndarë frutat sipas dëshirës, u ngulim nga një shkop akulloreje dhe i vendosim në ngrirje. Tretim çokollatën në banjëmari, zhysim frutat e ngrira plotësisht dhe i vendosim mbi një letër furre që të mos ngjisin. Më pas, i zbukurojmë sipas dëshirës para se çokollata të ngrijë. I rivendosim në ngrirje deri çastin që do t’I konsumojmë. 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com