Sorry, no posts matched your criteria.

Njihuni me 10 futbollistët e shkolluar. Nga menaxhimi i biznesit e deri te ekonomiku

Shumica e futbollistëve e nisin karrierën në një moshë të vogël dhe e lënë shkollën, për t’u përkushtuar vetëm të futbolli. Gjithsesi, kjo gjë nuk ndodh gjithmonë dhe ka disa futbollistë që jo më shkollën fillore, por nuk kanë lënë pa mbaruar as universitetin.  Tabela e mëposhtme tregon 10 personat e shkolluar të botës së futbollit:

Fikayo Tomori (Diplomë për menaxhim biznesi)

Romelu Lukaku (Marrëdhënie me publikun)

Simon Mignolet (Shkenca politike)

Juan Mata (Shkenca sportive dhe Marketing, 2 diploma)

Andres Iniesta (Biologji dhe Shkenca sportive, 2 diploma)

Yuto Nagatomo (Ekonomi)

Frank Lampard (Latinisht dhe 11 lëndë të tjera)

Duncan Ëatmore(Menaxhim Biznesi)

Vincent Kompany (Menaxhim Biznesi)

Giorgio Chiellini (Ekonomi dhe reklamim)

Pa dyshim, mund të thuhet se pas përfundimit të karrierës, këta futbollistë d të kenë shumë mundësi punësimi, pa lënë jashtë edhe pozicionin e trajnerit.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com