Sorry, no posts matched your criteria.

Dëshironi makinën e princeshë Dianës? Del në ankand dhurata e fejesës nga Charles

Një Ford Escort, dhuratë fejese për Dianën, princeshë e Uellsit, nga princi Charles, ka dalë në ankand pas 20 vjetësh pasi pronari aktual e mbajti sekret origjinën e makinës.

Lady Diana Spencer e mori makinën ngjyrë argjendi 1.6L Ghia të vitit 1981 nga Charles dy muaj para se të martoheshin.

Princesha ndaloi së përdoruri automjetin menjëherë pasi lindi Princin Ëilliam në 1982 dhe më vonë ajo u ble për 6 000 stërlina nga një tregtar antikesh.

Më në fund përfundoi, rreth vitit 2000, me pronarin e saj aktual, një adhurues i familjes mbretërore, që e mbajti atë për dekada pa ua zbuluar historinë miqve të saj.

Leëis Rabett, nga shtëpia e ankandeve “Reeman Dansie” në Colchester, Essex, tha se “makina u zhduk nga sytë e publikut për më shumë se 20 vjet”.

Automjeti mban ende targën e tij origjinale ËEV 297Ë dhe ka 83 000 milje në orë, si edhe ngjyrën dhe tapicerinë e tij origjinale.

Ai pritet të kapë midis 30 000 dhe 40 000 stërlina në Ankandin Mbretëror të “Reeman Dansie” më 29 qershor, një muaj përpara 40-vjetorit të ditës së dasmës të Charles dhe Diana.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com