Sorry, no posts matched your criteria.

Kush është gruaja që Alec Baldwin vrau aksidentalisht në xhirimet e filmit?

Gruaja që u vra aksidentalisht nga të shtënat gjatë xhirimeve në New Mexico është Halyna Hutchins, 42 vjeç, e cila punonte si drejtore fotografie.

Kujtojmë se ajo u vra pasi aktori Alec Baldwin qëlloi aksidentalisht nga një armë rekuizitëse.

Sipas faqes së saj të internetit, Hutchins ishte nga Ukraina dhe u rrit në një bazë ushtarake sovjetike në Rrethin Arktik, shkruan BBC.

Ajo studioi gazetari në Kiev dhe film në Los Angeles. Në vitin 2019, revista American Cinematographer e quajti atë një “yll në rritje”.

Ajo ishte drejtoresha e fotografisë për filmin aksion “Arhenemy” të vitit 2020, me regji të Adam Egypt Mortimer.

“Jam shumë i trishtuar për vdekjen e Halyne. Dhe aq i tërbuar sa mund të kishte ndodhur në xhirime,” shkroi Mortimer në Twitter.

Kujtojmë, policia tha se Baldwin ka xhiruar gjatë xhirimeve të Western “Rust”. Në ambulancë u dërgua regjisori i filmit Joel Souza, i cili mbeti i plagosur.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com