Sorry, no posts matched your criteria.

Në rrezik për të humbur zërin, Aurela Gaçe rrëfen një nga periudhat më të vështira të jetës

Aurela Gaçe është ndër personazhet më të drejtpërdrejtë me publikun e saj ndaj dhe ndan shpesh histori të përjetuara në rrjetet e saj sociale. Dje ajo ndau një moment të vështirë me ndjekësit. Aurela ka zbuluar se në një periudhë ka rrezikuar ta humbasë zërin e saj unik. Gaçe ka publikuar një foto me doktoreshën amerikane Gwen Korovin dhe tregon se takimi me të i ka shpëtuar zërin.

“Pacientja e saj prej 16 vitesh. Gjatë një periudhe të vështirë timen me kordat vokale, ishte takimi me të që më bëri të kuptoj shumë mbi diçka që e ke edhe nesër mund të mos e kesh. Sa herë jam në Neë York, patjetër të jem nën kontrollin e saj. Doktoreshë, faleminderit që më shpëtove zërin. Nuk mund të jetoj pa muzikë dhe faleminderit për kujdesin e madh ndaj meje. Të kam takuar në një periudhë shumë të vështirë dhe ja ku jam, duke performuar më e fortë e më e fortë.

Kur hyn në zyrën e saj, muret janë plot falenderime,nga artistët më të mëdhenj të muzikes pop, rock, jazz, opera, artistë të brodëay prezantuesë etj. Nuk arrita t’i xhiroj gjithë muret e historisë së saj, por ndihem me fat që e kam mundesine të jem nën kujdesin e saj!”, shkruan Aurela.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com