Sorry, no posts matched your criteria.

7 ngjyrat e buzëkuqëve që janë shndërruar në ikonë

Në bukuri, nuk ka asnjë kategori më të përjetshme sesa buzëkuqi i kuq. Si një simbol i qëndrueshëm i fuqisë dhe feminitetit, rrëshqitja transformuese klasike nuk duhet të nënvlerësohet kurrë. Gjatë dekadave, markat kanë përmbushur kërkesën shumëvjeçare, duke perfeksionuar ngjyrat e buzëve. Por, pavarësisht shkallës së opsioneve, ka nga ato hije unike universale në të cilat gratë vazhdojnë të kthehen. Nga të kuqtë e vërtetë deri tek ngjyrat e zbehta, më poshtë njihuni me 7 ngjyrat ikonike

1

Në 1952, Revlon filloi fushatën e saj për reklamat Fire & Ice, duke stërvitur vajzën e mbuluar të Vogue, Dorian Leigh, dhe shkaktoi një furtunë me suplementin e tij të dizejnuar për të vendosur nëse dikush ishte, në të vërtetë, i përshtatshëm për këtë të kuqe të guximshme të provuar dhe të vërtetë.

2

Frymëzuar nga drama italiane La Dolce Vita e vitit 1960 që interpreton Anita Ekberg, kjo trëndafil me pluhur godet një ekuilibër të sofistikuar midis buzëve retro dhe moderne të zbehtë-rozë.

3

Realizimi i një përzierje të ngjyrave hiper-gotik u shndërruar në një ‘must’ menjëherë. Sekreti që qëndron pas kësaj ngjyre të thellë të kuqe është cilësia e saj e pastër, me shkëlqim dhe balsam.

4

Në vitin 1953, Christian Dior krijoi dy buzëkuqë të përsosur të kuq dhe më shumë se gjysmë shekulli më vonë, kjo e kuqe e pasur është amalgama e mrekullueshme e të dyjave.

6

Një shkëlqim i vetëm i kësaj rozë nudo matte do të përmirësojë ngjyrën natyrale të buzëve tuaja për të dhënë efekt, ndërsa disa shtresa të tjera ndërtohen në një mavi më të vërtetë dramatike për një dozë të shkëlqimit të nënvlerësuar.

7

Pëlhura më e lezetshme e të kuqve, kjo hije ikonike është lajkatuese për pothuajse të gjithë, me sipërmarrje delikate blu që shkëlqejnë dhëmbët dhe të bardhët e syve.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com