Sorry, no posts matched your criteria.

“Luftë virtuale” mes Dua Lipës dhe Rita Orës, cila nga këngëtaret mblodhi më shumë njerëz në shesh?

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa “elektrizoi” skenën e madhe në sheshin Skënderbej për 110 vjetorin e Pavarisës dhe gjithashtu përfundoi dhe turneun e saj “Future Nostalgia”.

Mediat e huaja bënë të ditur se Dua ka  thyer edhe rekordin e Tina Turner, në 1998, për pjesëmarrjen në një koncert të dhënë nga një këngëtar i vetëm. Në shesh ndodheshin rreth 200 mijë spektatorë.

Mirëpo kjo duket si një ‘luftë e hapur’ për Dua Lipën dhe Rita Orën.

Një ‘fanpage’ i Ritës shkruan se koncerti i saj në Kosovë në vitin 2018 mblodhi 300 mijë persona dhe deri më sot askush ska mundur t’ia kalojë.

Ishte vetë Rita e cila duket se ‘thumboi’ Duan duke publikuar në InstaStory postimin e fanses dhe krahas saj shkroi: Gëzuar ditën e Pavarësisë!

Kujtojmë se gjatë koncertit, Dua falënderoi në shqip të gjithë fansat e saj për suportin që i kanë dhënë.

“Faleminderit shumë, urime 110 vjetorit të pavarësisë. Faleminderit për suportin, për energjinë që po na jepni sot. Kjo është nata e fundit e turneut, këtu sot përfundojmë në Tiranë me ju. Faleminderit shumë që jeni këtu”, u shpreh Dua Lipa.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com