Sorry, no posts matched your criteria.

U shpërndau studentëve serialin “Squid Game” Kim Jong-Un dënon me pushkatim kontrabandistin

Koreja e Veriut ka dënuar me vdekje një burrë që kontrabandonte dhe shiste kopje të serialit të Netflix “Squid Game” pasi autoritetet kapën shtatë nxënës të shkollave të mesme duke parë shfaqjen globale në gjuhën koreane-jugore, thanë mediat vendase.

Kontrabandisti thuhet se ka sjellë një kopje të Squid Game në Korenë e Veriut nga Kina dhe ka shitur USB që përmbajnë serialin. Burimet thanë se dënimi i tij do të kryhej me pushkatim.

Një student që bleu një USB u dënua me burgim të përjetshëm, ndërsa gjashtë të tjerë që ndoqën shfaqjen janë dënuar me pesë vjet punë të rëndë, dhe mësuesit dhe administratorët e shkollave janë pushuar nga puna dhe përballen me dëbim për të punuar në miniera të largëta ose për veten e tyre, thanë burimet.

RFA raportoi javën e kaluar se kopjet e dramës së dhunshme kishin mbërritur në vendin e izoluar, pavarësisht përpjekjeve më të mira të autoriteteve për të mbajtur jashtë mediat e huaja. Ata filluan të përhapen mes njerëzve në disqet flash dhe karta SD.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com