Sorry, no posts matched your criteria.

Pas luftës me alkolin, Gentjan Pjetri rrëfen historinë e dhimbshme të divorcit

I njohur për publikun si “Doktori i Fiks Fare”,  Gentjan Pjetri, ka qenë një ndër personazhet më të njohur për shqiptarët. 

Doktori i 'Fiks Fare' preku me rrëfimin, reagon Albana Osmani: “Ai nuk ka nevojë për mëshirë”!… – Revista Bordo

Një kohë të gjatë qëndroi larg ekranit dhe vëmendjes publike, ai u rikthye në vëmendjen e të gjithëve pas intervistës bombë të dhënë për “Syri Tv” pak kohë më parë. Së fundmi, “Doktori i Fiks-it” ka dhënë një tjetër intervistë për “Glamour Zone”, ku përpos problemeve që e shoqëruan largimin e tij nga ekrani ka folur edhe për çështje personale deri tek kthimi në ekran ai u ndal si fillim tek ndarja e tij nga ish-gruaja, duke e cilësuar si një divorc jo i  lehtë.

E bënë mish për top”, Kozeta Kurti reagon e revoltuar pas rrëfimit të Doktorit

“Ndahesh minimalisht me llafe, do bësh sherr,  do hapet një gjyq  dikush do të humbë. Në këtë rast humba unë se shtëpinë e ka ajo, se kam unë.” I pyetur nëse shkak i divorcit ishte tradhëtia, ai u përgjigj: “Tradhëti jo, flirt po dhe i kërkoj ndjesë për atë flirt bëri namin dhe u dogja unë”.

Gentjan Pjetri rrefimi Archives - Albeu.com

Në intervistën e tij të parë Genti rrëfeu luftën e vështirë që kishte kaluar me alkoolin. Edhe në këtë dalje, Pjetri e preku këtë periudhë të errët të jetës së tij. “Ka probleme në punë trysninë e kam pasur gjithmonë problem jam fëmijë i vetëm, pa motër dhe vëlla, gjithmonë kërkoja mbështetje.

Kur të thyhet zemra u bashkova me armiqtë e mi, u bëra armik i vetes. Pata probleme me alkoolin. Nuk është zgjidhje. E pija atë dreq alkooli, nuk merrem më me atë lloj sporti, sport i vështirë përt mua. Tani njëherë në javë e do njeriu, e do shpirti”. Sërish u rikthye  në ekran si bashkëprezantues në një emision mëngjesi, pas vitesh mungesë. I pyetur si e përjetoi këtë rikthim, Doktori nuk e fshehu emocionin, madje u përlot. “Më kishte marrë malli shumë, po ta zgjas prekem. E kam adhuruar dhe e dua.”

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com