Sorry, no posts matched your criteria.

MTV EMA 2021, mes të nominuarve edhe Loredana dhe Gjon’s Tears

MTV EMA 2021 do të mbahet më 14 nëntor në Budapest Sports Arena, në Hungari. Lista e plotë e nominimeve është bërë publike dhe atë e kryeson Justin Bieber me 8 nominime. Ai ndiqet nga Doja Cat dhe Lil Nas X me nga 6 nominime secili; dhe Ed Sheeran, Olivia Rodrigo dhe The Kid Laroi me nga 5 secili.

Lady Gaga, e cila fitoi çmimin e vitit të kaluar për artisten më të mirë, është nominuar sërish në atë kategori, së bashku me Doja Cat (e cila vjet ishte fituesja e çmimit artistja e re më e mirë), Ed Sheeran, Justin Bieber, Lil Nas X dhe The Weeknd.

Por mes të nominuarve janë edhe dy artistë shumë të njohur shqiptarë, si Loredana dhe Gjon’s Tears, i cili vitin e kaluar përfaqësoi Zvicrën në Eurovizion. Loredana dhe Gjon janë të nominuar në kategorinë Best Swiss Act, çmim që vitin e shkuar e fitoi pikërisht Loredana.

MTV EMA 2021 do të transmetohet drejtpërdrejt në kanalet MTV, në 180 vende, të dielën e 14 nëntorit.

Votimi tani është i hapur në mtvema.com deri më datë 10 nëntor.

Lista e plotë e të nominuarve për MTV EMA 2021:

Best artist

Doja Cat

Ed Sheeran

Justin Bieber

Lady Gaga

Lil Nas X

The Weeknd

Best song

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Ed Sheeran – “Bad Habits”

Justin Bieber – “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Olivia Rodrigo – “Drivers License”

The Kid LAROI, Justin Bieber – “Stay”

Best video

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Ed Sheeran – “Bad Habits”

Justin Bieber – “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

Normani ft. Cardi B – “Wild Side”

Taylor Swift – “willow”

Best collaboration

Black Eyed Peas, Shakira – “Girl Like Me”

Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak) – “Leave the Door Open”

Doja Cat ft. SZA – “Kiss Me More”

Lil Nas X, Jack Harlow – “Industry Baby”

The Kid LAROI, Justin Bieber – “Stay”

The Weeknd & Ariana Grande – “Save Your Tears” (remix)

Best group

BTS

Imagine Dragons

Jonas Brothers

Little Mix

Måneskin

Silk Sonic

Best new

Giveon

Griff

Olivia Rodrigo

Rauw Alejandro

Saweetie

The Kid Laroi

Best pop

BTS

Doja Cat

Dua Lipa

Ed Sheeran

Justin Bieber

Olivia Rodrigo

Best electronic

Calvin Harris

David Guetta

Joel Corry

Marshmello

Skrillex

Swedish House Mafia

Best rock

Coldplay

Foo Fighters

Imagine Dragons

Kings Of Leon

Måneskin

The Killers

Best alternative

Halsey

Lorde

Machine Gun Kelly

Twenty One Pilots

Willow

Yungblud

Best Latin

Bad Bunny

J. Balvin

Maluma

Rauw Alejandro

Rosalía

Shakira

Best Hip-hop

Cardi B

DJ Khaled

Drake

Kanye West

Megan Thee Stallion

Nicki Minaj

Best K-pop

BTS

LISA

Monsta X

NCT 127

ROSÉ

Twice

Best push

24KGoldn

Fousheé

girl in red

Griff

JC Stewart

JXDN

Latto

Madison Beer

Olivia Rodrigo

Remi Wolf

SAINt JHN

The Kid Laroi

Biggest fans

Ariana Grande

Blackpink

BTS

Justin Bieber

Lady Gaga

Taylor Swift

Video for good

Billie Eilish – “Your Power”

Demi Lovato – “Dancing With the Devil”

girl in red – “Serotonin”

H.E.R. – “Fight For You”

Harry Styles – “Treat People With Kindness”

Lil Nas X – “Montero (Call Me By Your Name)”

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com