Sorry, no posts matched your criteria.

Gazetari i CNN rrëfen si shqiptari i kthehu kuletën Meryl Streep me mijëra dollarë

Një e papritur interesante i ka ndodhur aktores me famë botërore Meryl Streep dhe ka të bëjë me një shqiptar.

Teksa po drejtohej në studiot e gjigantit CNN, asaj duket se aksidentalisht i ka rënë kuleta e cila kishte dy mijë dollarë (1,800 euro).

Për rastësi, kuletën në fjalë e ka gjetur një shqiptar nga Kosova, i cili e ka dorëzuar menjëherë atë te autoritetet, për t’ia dërguar më pas aktores Streep.

Lajmin e bëri të ditur gazetari i njohur i CNN-it, Bill Weir, përmes një statusi në llogarinë e tij zyrtare në ‘Twitter’.

“Djaloshi i ëmbël nga Kosova që punon në ndërtesën time vuri re një portofol në rrugë një natë tjetër me 2000 dollarë (1,800 euro) në të. Ai kontrolloi ID-në. Është Meryl Streep. ‘Babai im gjithmonë thoshte se nëse gjen diçka që nuk është e jotja, nuk është e jotja’. Ai refuzoi një shpërblim derisa Meryl insistoi. Njerëz të mirë”, shkroi Weir në ‘Twitter’.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com