Sorry, no posts matched your criteria.

Çmenduri! Dua Lipa fiton çmimin ‘Albumi më i mirë Pop’ në ‘Grammy 2021’

Dua Lipa ka fituar çmimin Grammy në vitin 2021 për albumin më të mirë vokal të popit.

Lipa interpretoi “Don’t start now” – e cila gjithashtu u nominua për Këngën e Vitit dhe Regjistrimin e Vitit – gjatë ceremonisë. Future Nostalgia u nominua si për albumin më të mirë vokal të popit ashtu edhe për albumin e vitit.

“Kjo është e çmenduri. Albumi do të thotë botë absolute për mua dhe ajo ka ndryshuar jetën time në shumë mënyra. Unë jam shumë mirënjohëse dhe e nderuar sepse lumturia është diçka që të gjithë e meritojmë, dhe kjo është diçka për të cilën kemi nevojë të gjithë në jetën tonë.” – tha ajo.

POST A COMMENT