Sorry, no posts matched your criteria.

Angli mposht Gjermaninë, ‘shpërthen’ në festë Princ William

Anglia shkruan historinë. Për herë të parë fiton ndaj Gjermanisë në fazën me eliminim direkt dhe shkon në çerekfinale të Euro 2020. “Tre Luanët” triumfojnë 2-0 në “Wembley” dhe tani kërkojnë të fitojnë turneun.

Krahas festës në fushë të futbollistëve anglez, festa është parë edhe në tribun, ku nuk ka munguar Princ William me bashkëshorten Kate dhe djalin e tyre George. Në momentin e golit mediat ndërkombëtare kanë fiksuar edhe festën e Princit, që nuk ka mundur ti përmbajë emocionet.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com