Sorry, no posts matched your criteria.

Aktorja e njohur vdes në moshën 53- vjeçare pas një aksidenti tragjik me makinë

Aktorja e njohur, Anne Heche ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeçare ditën e sotme (12 gusht) pas një aksidenti tragjik me makinë që e la atë në koma për një javë.

Heche vdiq në një spital të zonës së Los Anxhelosit, tha përfaqësuesi i saj në një deklaratë për media.

 “Ne kemi humbur një dritë, një shpirt të sjellshëm dhe të gëzuar, një nënë të dashur dhe një mikeshë besnike”, thuhet në deklaratë.

 “Anës do t’i mungojë shumë, por ajo jeton përmes djemve të saj të bukur, punës së saj plot pasion. Trimëria e saj për të qëndruar gjithmonë në të vërtetën e saj, duke përhapur mesazhin e dashurisë, do të vazhdojë të ketë një ndikim të qëndrueshëm.”

Aktorja, e cila njihet më së shumti për rolin e saj si Patricia Campbell në dramën e NBC “The Brave”, nuk ishte në gjendje të mbijetonte pasi pësoi djegie të tmerrshme në aksidentin e 5 gushtit.

Të dashurit e Heche-s morën vendimin e vështirë për t’i hequr aparaturat pasi ajo pësoi një vdekje të trurit. Ajo u mbajt në një ventilator deri në momentet e saj të fundit.

 “Ka qenë prej kohësh zgjedhja e vetë Heche për të dhuruar organet e saj,” tha zëdhënësi i saj për Page Six këtë javë.

Oficerët besuan se aktorja mund të kishte qenë e dehur kur ajo përplasi Mini Cooper-in e saj blu në një shtëpi periferike të LA, duke shkaktuar një zjarr të madh.

Burimet e zbatimit të ligjit thanë për TMZ  se Heche kishte marrë kokainë që mund të kishte përmbajtur fentanyl përpara përplasjes.

Heche “pësoi një dëmtim të rëndë të trurit anoksik” për shkak të aksidentit, tha përfaqësuesi i saj për Page Six më 11 gusht.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit mori një urdhër menjëherë pasi e tërhoqi aktoren nga rrënojat për të testuar nivelin e saj të alkoolit në gjak. Rezultatet ende nuk janë publikuar.

POST A COMMENT

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com